Güncel Haber

Seramik Cam ve Çinicilik Programı

Ülkemizde ve dünyada günümüz şartlarına uygun olarak gelişen teknoloji paralelinde cam seramik ve  çini alanında yapılan sanatsal uygulamalar, dekorasyon ve restorasyon çalışmalarında sanatçının yanı sıra uygulamacı teknik ara elemana da ihtiyaç duyulmaktadır. Seramik-Cam ve Çinicilik Programı bu ihtiyacı karşılamak üzere kurulmuştur. Programda öğrenim gören öğrenciler, Seramik- Cam ve Çinicilik Teknikeri unvanıyla mezun olmaktadır.

 

Öğrenciler, imalat, tamir tasarım gibi birçok alanda bulundukları illerde veya firmalardan gelen taleplere göre fabrika ve atölyelerde staj imkanı bulmaktadırlar.


Ders planını indirmek için tıklatınız...

Yrd. Doç. Dr. Nermin DEMİRKOL (El Sanatları Bölüm Başkanı)
Öğr.Gör. Dr. Ceyhun KONAK (Müdür Yardımcısı)
Yrd.Doç.Dr. Mine CAN
Öğr.Gör. Ziya Yekta ÖZKAN (Seramik-Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü)
Yrd.Doç.Dr. Nilgün ŞENER
Meryem CİNEVİZ (Misafir Öğretim Elemanı)

Etkinlikler

15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Nilgün ŞENER, 13 Nisan 2018 tarihinde "15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ" nedeniyle Kocaeli Tarihi Tren Garı'nda açılacak olan karma sergide yer alacak. Dünya Sanat Gününü kutlama, farklı tatları, farklı anlatım dillerini ve farklı sesleri bir araya getirerek sanatın zenginliğini paylaşmak hedefi ile açılacak olan "COEXIST-BİRARADA Karma Sergi"nin açılış kokteyli 13 Nisan 2018 Cuma Günü Saat 18 00 de yapılacaktır.

13 Nisan

Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik Atölyesinde Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçıları ve Seramik Sanatçıları Efsane Mehmet Yıldırım, İsmail Tekin ve Seramik Torna Sanatçısı Rad El Safi tarafından gerçekleştirilecek çalıştaya tüm akademik, idari personel ile öğrencilerimiz davetlidir.

12 Mart

TÜM ETKİNLİKLER