Güncel Haber

OLANAKLARIMIZ

                                                          ATÖLYELER

 

SERAMİK ATÖLYESİ: Atölye, seramik imalatı işlerinin akışına uygun olarak, “Alçı Model”, “Çamur Hazırlama ve Şekillendirme”,  “Dekor ve Pişirme” olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.

 

CAM ATÖLYESİ: Cam ile ilgili teknik ve estetik ve bilgilerin verildiği atölyede, cam füzyon fırınları ve şalümo donanımı bulunmaktadır.

 

TAKI ATÖLYESİ: Kuyumculuk ve takı sektöründe kullanılan cihaz ve aletlerle donatılmış atölyede, öğrenciler takı yapım aşamalarını uygulamalı olarak görmektedir.

 

TEMEL SANAT VE TASARIM ATÖLYESİ: “Tekniker “ unvanıyla mezun olacak öğrencilerimizin temel sanat ve tasarım eğitimleri bu atölyede gerçekleştirilmektedir.

 

 

                                                      LABORATUVARLAR

 

BİLGİSAYAR LABORATUVARI: Rhino, Matrix v.b. programların ve Bilgisayarlı Tasarım derslerinin eğitiminin verildiği, 20 adet ince istemciden oluşan bilgisayar laboratuarı ders saatleri haricinde internet odası olarak hizmet vermektedir.

 

TEKNOLOJİ LABORATUVARI: Seramik, cam ve çini hammadde ve bünyeler ile ilgili deneyler modern cihazlarla donatılmış bu laboratuarda gerçekleştirilmektedir. Ayrıca astar hazırlama, sır hazırlama, bünye hazırlama gibi konularda öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine olanak tanınmaktadır.

 

 

 

Etkinlikler

15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Nilgün ŞENER, 13 Nisan 2018 tarihinde "15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ" nedeniyle Kocaeli Tarihi Tren Garı'nda açılacak olan karma sergide yer alacak. Dünya Sanat Gününü kutlama, farklı tatları, farklı anlatım dillerini ve farklı sesleri bir araya getirerek sanatın zenginliğini paylaşmak hedefi ile açılacak olan "COEXIST-BİRARADA Karma Sergi"nin açılış kokteyli 13 Nisan 2018 Cuma Günü Saat 18 00 de yapılacaktır.

13 Nisan

Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik Atölyesinde Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçıları ve Seramik Sanatçıları Efsane Mehmet Yıldırım, İsmail Tekin ve Seramik Torna Sanatçısı Rad El Safi tarafından gerçekleştirilecek çalıştaya tüm akademik, idari personel ile öğrencilerimiz davetlidir.

12 Mart

TÜM ETKİNLİKLER