Güncel Haber

Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı

 Bu eğitim programından mezun olana öğrenciler, bilgisayar ortamında modelleme ve kıymetli madenleri çeşitli kalıplar kullanarak ateşte eritme, eritilen kıymetli madeni çeşitli kalıp teknikleri ile şekillendirme, döküm ve kaynak işlemini gerçekleştirir. Parçaları birleştirme takıların cila ve parlatma işlemi değerli taşları yakılara mıhlama ve takı tamiri konularında yeterli mesleki bilgi ile ve Takı Teknikeri unvanıyla mezun olarak, kuyumculuk ve takı alanında yapılan sanatsal uygulamalarda, kuyumcu atölyelerinde,  fabrikalarda, kuyumcu atölyelerinde vitrin kuyumcusu olarak, diş protez ve gözlük çerçevesi yapım atölyelerinde ara eleman olarak çalışabilmektedirler.

 

Öğrenciler, imalat, tamir tasarım gibi birçok alanda bulundukları illerde veya firmalardan gelen taleplere göre fabrika ve atölyelerde staj imkanı bulmaktadırlar.


Ders planını indirmek için tıklatınız...

Yrd.Doç.Dr. Mine CAN
Öğr. Gör. Abdil SARAÇOĞLU Bölüm Başkan Yardımcısı
Öğr.Gör. Sevtap ÖRGEL Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Program Koordinatörü
Yrd.Doç.Dr. Nilgün ŞENER
Öğr.Gör. Selda ÖZTURAN

Etkinlikler

Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik Atölyesinde Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçıları ve Seramik Sanatçıları Efsane Mehmet Yıldırım, İsmail Tekin ve Seramik Torna Sanatçısı Rad El Safi tarafından gerçekleştirilecek çalıştaya tüm akademik, idari personel ile öğrencilerimiz davetlidir.

12 Mart

17 Mayıs

TÜM ETKİNLİKLER