Güncel Haber

Yrd.Doç.Dr.Nermin Demirkol Radyo Kİ'de 7.Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu'nu Tanıttı.

21-Mayıs-2017 - 17:05

Yrd.Doç.Dr.Nermin Demirkol Radyo Kİ'de 7.Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu'nu Tanıttı.Gölcük ilçesinin ve Kocaeli Üniversitesi’nin marka olması yolunda devam eden çalışmalara katkı sağlayacak olan 7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu, Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO işbirliğinde 17-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik atölyelerinde gerçekleştirilecek. Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü ve 7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol, Radyo K.İ’nin Güne Bakış programına konuk olarak 7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Alanında Uzman Sanatçılar İlimize Gelecek İlki 2011 yılında düzenlenen sempozyum her yıl yükselen bir çıta ile düzenlenmeye devam ediyor. Artık sadece Türkiye’de değil dünyada da belirli bir yer edinen sempozyumun Kocaeli halkı, sanatseverler ve öğrencilerin bir araya gelmesi için çok önemli olduğunu kaydeden Yrd. Doç. Dr. Demirkol, “Alanında önde gelen sanatçıları ilimize getirerek uzmanlık alanlarından en iyi şekilde faydalanmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda Yalı Mahallesi’nde de yapımı tamamlanan sanat evine çok önemli ve büyük koleksiyon kazandırmayı hedefliyoruz” dedi. Marka Olma Yolunda İlerleniyor Nermin Demirkol, “Kocaeli Üniversitemiz marka olma yolunda hızla ilerleyen bir kurum. Aynı şekilde Gölcük’ün de marka olması için Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumunun büyük önem teşkil ettiğini düşünmekteyim” ifadelerini kullandı. Yrd. Doç. Dr. Demirkol, Gölcük’te Seramik Sempozyumu dışında 12 tane daha proje olduğunu belirterek, “Tüm ekip olarak bu seramik sempozyumunu her yıl nasıl arttırabiliriz bunu düşünüyoruz ve oldukça olumlu sonuçlar alıyoruz” dedi. Tüm Kocaeli Halkı Sempozyuma Davetli Sempozyum kapsamında çalıştaylar ve farklı konularda etkinliklerin düzenleneceğini söyleyen Nermin Demirkol, sempozyumun tanıtımına Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin büyük katkısı olduğunu belirtti. Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol, “Bu sempozyum kapsamında Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Saadettin Hülagü ve Gölcük Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş başta olmak üzere destek veren herkese teşekkürlerimizi iletiyorum. Tüm Kocaeli halkını ve öğrencileri sempozyuma davet ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. Sempozyuma Hacettepe Üniversitesi’nden Aziz Özdemir, Anadolu Üniversitesi’nden Duygu Kahraman, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Lerzan Özer, İstanbul Üniversitesi’nden Özlem Özer Tuğal ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Temel Köseler’in yanı sıra yurt dışından da davetli sanatçıların katılması bekleniyor.

Etkinlikler

15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Nilgün ŞENER, 13 Nisan 2018 tarihinde "15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ" nedeniyle Kocaeli Tarihi Tren Garı'nda açılacak olan karma sergide yer alacak. Dünya Sanat Gününü kutlama, farklı tatları, farklı anlatım dillerini ve farklı sesleri bir araya getirerek sanatın zenginliğini paylaşmak hedefi ile açılacak olan "COEXIST-BİRARADA Karma Sergi"nin açılış kokteyli 13 Nisan 2018 Cuma Günü Saat 18 00 de yapılacaktır.

13 Nisan

Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik Atölyesinde Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçıları ve Seramik Sanatçıları Efsane Mehmet Yıldırım, İsmail Tekin ve Seramik Torna Sanatçısı Rad El Safi tarafından gerçekleştirilecek çalıştaya tüm akademik, idari personel ile öğrencilerimiz davetlidir.

12 Mart

TÜM ETKİNLİKLER