Güncel Haber

Yrd.Doç.Dr.Nermin Demirkol Karabük Üniversitesi'nde Seminer Verdi

22-Şubat-2017 - 14:02

Yrd.Doç.Dr.Nermin Demirkol Karabük Üniversitesi'nde Seminer Verdi20 Şubat 2017 tarihinde Karabük Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda 3 Boyutlu Yazıcı Sergisi ve Doku Mühendisliği’nde Biyobasım semineri düzenlendi. Seminerin açılış konuşmasını Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr.Mustafa Yaşar yaptı. Yaşar, geleceğin teknolojisinin 3 boyutlu yazıcılar olduğuna vurgu yaparak uygulamaya yönelik çalışmaların artması gerektiğini ifade etti. Seminere konuşmacı olarak, Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü Yrd.Doç.Dr.Nermin Demirkol ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Deneysel ve Klinik Araştırma Merkezi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Halime Kenar katıldı.   Demirkol “Geçmişten Günümüze Seramik Malzemelerin Üretimi ve Yeni Bir Teknoloji Olan 3B Yazıcılarla Şekillendirilmesi” konulu sunum yaptı. Yrd.Doç.Dr.Nermin Demirkol sunumunda, 3B yazıcıların hem sanatsal yönden hem de biyomedikal yönünden katkı sağlayacağını söyleyerek, seramik ile ilgili bilgiler verdi. Demirkol, “Seramik hayat bulduğu her toprağın kültüründe farklı yorumlanmış farklı teknikler ile vücuda gelmiştir” diyerek seramiğin kullanım alanlarını, seramiğin üretim aşamalarını, 3 boyutlu yazıcılar ile geleneksel seramik üretimi ve biyomürekkep çalışmalarını, 3B yazıcı özelliklerini ve bu yazıcının kullanılabilir alanları ile biyoyazdırma konularını katılımcılarla paylaştı Etkinlik Teknoloji Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr.Bilge Demir tarafından davetli konuşmacılara teşekkür belgesi ve hediye takdimi ile son buldu.

Etkinlikler

15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Nilgün ŞENER, 13 Nisan 2018 tarihinde "15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ" nedeniyle Kocaeli Tarihi Tren Garı'nda açılacak olan karma sergide yer alacak. Dünya Sanat Gününü kutlama, farklı tatları, farklı anlatım dillerini ve farklı sesleri bir araya getirerek sanatın zenginliğini paylaşmak hedefi ile açılacak olan "COEXIST-BİRARADA Karma Sergi"nin açılış kokteyli 13 Nisan 2018 Cuma Günü Saat 18 00 de yapılacaktır.

13 Nisan

Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik Atölyesinde Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçıları ve Seramik Sanatçıları Efsane Mehmet Yıldırım, İsmail Tekin ve Seramik Torna Sanatçısı Rad El Safi tarafından gerçekleştirilecek çalıştaya tüm akademik, idari personel ile öğrencilerimiz davetlidir.

12 Mart

TÜM ETKİNLİKLER