Güncel Haber

YRD.DOÇ.DR. MİNE CAN ULUSLARARASI GAZİ SÜLEYMAN PAŞA VE KOCAELİ TARİHİ SEMPOZYUMUNA KATILDI

01-Nisan-2016 - 09:04

YRD.DOÇ.DR. MİNE CAN ULUSLARARASI GAZİ SÜLEYMAN PAŞA VE KOCAELİ TARİHİ SEMPOZYUMUNA KATILDIKocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Mine CAN, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliği 25-26-27 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Gazi Süleyman Paşa ve Kocaeli Tarihi Sempozyumu'nda bir sözlü sunum gerçekleştirdi. Türkiye'nin en büyük tarih sempozyumu olan ve Kocaeli'nde düzenlenen sempozyuma  250 akademisyen katıldı. Oturum başkanlığını Marmara Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof.Dr. Süleyman Beyoğlu'nun yaptığı oturumda Yrd.Doç.Dr. Mine Can, yöre tarihi ve kültürüne ait izlere yer verdiği "Kocaeli İli'nde Kaybolan İğne Oyası Kültürü ve Bir Usta: Azize Serdar" başlıklı bildirisi ve başarılı sunumu ile beğeni topladı. Oturuma Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı'ndan katılan Dr. Zekeriya Türkmen'in sunumuyla bağlantılı olarak Şehzade Süleyman Paşa Marşı eşiliğinde katılımcılara sertifikalarının verilmesi ile son verildi.

Etkinlikler

15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Nilgün ŞENER, 13 Nisan 2018 tarihinde "15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ" nedeniyle Kocaeli Tarihi Tren Garı'nda açılacak olan karma sergide yer alacak. Dünya Sanat Gününü kutlama, farklı tatları, farklı anlatım dillerini ve farklı sesleri bir araya getirerek sanatın zenginliğini paylaşmak hedefi ile açılacak olan "COEXIST-BİRARADA Karma Sergi"nin açılış kokteyli 13 Nisan 2018 Cuma Günü Saat 18 00 de yapılacaktır.

13 Nisan

Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik Atölyesinde Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçıları ve Seramik Sanatçıları Efsane Mehmet Yıldırım, İsmail Tekin ve Seramik Torna Sanatçısı Rad El Safi tarafından gerçekleştirilecek çalıştaya tüm akademik, idari personel ile öğrencilerimiz davetlidir.

12 Mart

TÜM ETKİNLİKLER