Güncel Haber

Yrd. Doç. Dr. Mine Can Radyo Ki'de Uygulamalı Takı Tasarımı Sempozyumu'nu değerlendirdi

01-Kasım-2016 - 13:11

Yrd. Doç. Dr. Mine Can Radyo Ki'de Uygulamalı Takı Tasarımı Sempozyumu'nu değerlendirdiYrd. Doç. Dr. Mine Can Radyo K.İ.’de “Uygulamalı Takı Tasarımı Sempozyumu”nu değerlendirdi Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mine CAN, 24 Ekim 2016 tarihinde Üniversitemiz uygulama radyosu Radyo K.İ. ‘de İlknur Çırak ve İsa Güner'in sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Yrd. Doç. Dr. Can, konuşmasında Gölcük Vizyon 2023 kapsamında  gerçekleştirilen ve yürütücülüğünü gerçekleştirdiği Uygulamalı Takı Tasarımı Sempozyumu ve Sergisi hakkında hakkında bilgiler verdi. Projenin ana hedefinin yurtiçindeki sanatçı ve akademisyenleri bir araya getirmek, birbirlerini tanıma fırsatı elde ederek deneyim ve üsluplarını eğitim öğretimin niteliğini geliştirme yönünde kullanmalarını sağlamak olduğunu belirtti. Bu genel amaç çerçevesinde 28-30 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Sempozyumun dünyada önemli bir kuyumculuk merkezi olan İstanbul’a yakın bir konumda yer alan okulumuzun tanıtılması adına önemli olduğunu dile getirdi. Sempozyum kapsamda ilk kez bir araya gelen kentimiz kuyumcu esnafı üzerinde farkındalık yaratma ve geleneksel sanatların yaşatılması adına bu tür projelerin faydalı olduğunu vurguladı.  

Etkinlikler

15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Nilgün ŞENER, 13 Nisan 2018 tarihinde "15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ" nedeniyle Kocaeli Tarihi Tren Garı'nda açılacak olan karma sergide yer alacak. Dünya Sanat Gününü kutlama, farklı tatları, farklı anlatım dillerini ve farklı sesleri bir araya getirerek sanatın zenginliğini paylaşmak hedefi ile açılacak olan "COEXIST-BİRARADA Karma Sergi"nin açılış kokteyli 13 Nisan 2018 Cuma Günü Saat 18 00 de yapılacaktır.

13 Nisan

Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik Atölyesinde Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçıları ve Seramik Sanatçıları Efsane Mehmet Yıldırım, İsmail Tekin ve Seramik Torna Sanatçısı Rad El Safi tarafından gerçekleştirilecek çalıştaya tüm akademik, idari personel ile öğrencilerimiz davetlidir.

12 Mart

TÜM ETKİNLİKLER