Güncel Haber

Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı Dr. Ceyhun Konak'ın Haber Türk'te yayınlanan Röportajı

27-Ocak-2016 - 14:10

Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı Dr. Ceyhun Konak'ın Haber Türk'te yayınlanan RöportajıKocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı olan Dr. Ceyhun Konak'ın, özellikle buz heykel anlamında dünya çapında katıldığı sempozyumlarla ilgili Anadolu Ajansı Kocaeli büro sorumlusu Şengül Oymak’ile yapmış olduğu röportaj Haber Türk’te yayınlandı. Yaptığı buz heykellerle Türkiye'yi yurt dışında temsil eden Konak, ABD ve Rusya'dan da sempozyum davetleri aldı. Dr. Ceyhun Konak, yaptığı açıklamada, İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü'nden mezun olduğunu, yaklaşık 17 yıldır heykel sanatı alanında çalışmalar yürüttüğünü ve üniversitede dersler verdiğini söyledi. Heykel alanında birçok ulusal ve uluslararası sergi, sempozyum, festival ve workshop'a katıldığını, çeşitli etkinliklerin organizasyon komitelerinde görevler aldığını aktaran Konak, "2015 yılında Çin'in Harbin şehrinde düzenlenen bir buz heykel sempozyumuna yolladığım dosya kabul edildi ve ben sanatçı olarak Çin'e davet edildim. Daha önce farklı sanatsal faaliyetler için yurt dışından davetlere katılıyordum, ancak ilk olarak buz heykelle tanışmam o tarihte Çin'de oldu." ifadelerini kullandı. Konak, Çek Cumhuriyeti'nde katıldığı bir ahşap heykel sempozyumunda da "En İyi Heykel" ödülü aldığını, heykel disipliniyle sinemayı bir araya getirdiği "stop-motion" tekniğiyle ürettiği "Erek" isimli bir kısa filminin 14'üncü Adana Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde "En İyi Deneysel Kısa Film" ödülü aldığını belirterek, bunların dışında çeşitli mansiyon, gösterim ve sergileme ödüllerine sahip olduğunu da sözlerine ekledi Röpörtajın devamı için: http://www.haberturk.com/yasam/haber/1313767-buzdan-heykellerle-turkiyeyi-temsil-ediyor

Etkinlikler

15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Nilgün ŞENER, 13 Nisan 2018 tarihinde "15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ" nedeniyle Kocaeli Tarihi Tren Garı'nda açılacak olan karma sergide yer alacak. Dünya Sanat Gününü kutlama, farklı tatları, farklı anlatım dillerini ve farklı sesleri bir araya getirerek sanatın zenginliğini paylaşmak hedefi ile açılacak olan "COEXIST-BİRARADA Karma Sergi"nin açılış kokteyli 13 Nisan 2018 Cuma Günü Saat 18 00 de yapılacaktır.

13 Nisan

Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik Atölyesinde Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçıları ve Seramik Sanatçıları Efsane Mehmet Yıldırım, İsmail Tekin ve Seramik Torna Sanatçısı Rad El Safi tarafından gerçekleştirilecek çalıştaya tüm akademik, idari personel ile öğrencilerimiz davetlidir.

12 Mart

TÜM ETKİNLİKLER