Güncel Haber

DEĞİRMENDERE ALİ ÖZBAY EMSLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRETİM ELEMANLARINDAN KARMA SERGİ

18-Nisan-2016 - 14:04

DEĞİRMENDERE ALİ ÖZBAY EMSLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRETİM ELEMANLARINDAN KARMA SERGİDeğirmendere Ali ÖZBAY Meslek Yüksekokulu Öğretim elemanlarının eserlerinin yer aldığı Karma Sergi 15 Nisan 2016 günü Değirmendere Sanat Evi'nde açıldı. Gölcük Kaymakamı Adem YAZICI, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent DEĞİRMENCİ, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Saadettin HÜLAGÜ'nün eşi Ümmühan HÜLAGÜ,  GöLcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih BAYRAM ve sanatseverlerin katılımıyla gerçekleşen açılış kokteyli eserler hakkında sanatçılar tarafından bilgi verilmesiyle devam etti. 
Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Mine CAN, Yrd.Doç.Dr. Nilgün ŞENER, Öğr.Gör. Selda ÖZTURAN, Öğr.Gör. Sevtap ÖRGEL, Öğr.Gör. Ceyhun KONAK,  Öğr.Gör. Abdil SARAÇOĞLU, Öğr.Gör. Yıldırım KARADENİZ, Öğr.Gör. Pelin Güleda KARADENİZ ve Öğr.Gör. Ziya Yekta ÖZKAN'ın eserlerinden oluşan sergi büyük beğeni topladı.      
Seramik, Cam, Heykel, Resim Kuyumculuk ve Geleneksel Türk El Sanatlarından hat ve teship örneklerinden oluşan sergi 22 Nisan 2016 tarihine kadar gezilebilecektir.          

Etkinlikler

15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Nilgün ŞENER, 13 Nisan 2018 tarihinde "15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ" nedeniyle Kocaeli Tarihi Tren Garı'nda açılacak olan karma sergide yer alacak. Dünya Sanat Gününü kutlama, farklı tatları, farklı anlatım dillerini ve farklı sesleri bir araya getirerek sanatın zenginliğini paylaşmak hedefi ile açılacak olan "COEXIST-BİRARADA Karma Sergi"nin açılış kokteyli 13 Nisan 2018 Cuma Günü Saat 18 00 de yapılacaktır.

13 Nisan

Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik Atölyesinde Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçıları ve Seramik Sanatçıları Efsane Mehmet Yıldırım, İsmail Tekin ve Seramik Torna Sanatçısı Rad El Safi tarafından gerçekleştirilecek çalıştaya tüm akademik, idari personel ile öğrencilerimiz davetlidir.

12 Mart

TÜM ETKİNLİKLER