Güncel Haber

24 Kasım Öğretmenler Günü Karma Sergisi

22-Kasım-2016 - 13:11

24 Kasım Öğretmenler Günü Karma SergisiKocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ile diğer üniversitelerden akademisyenlerin ve serbest çalışan sanatçıların eserlerinden oluşan Öğretmenler Günü Karma Sergisi 21 Kasım 2016 tarihinde Değirmendere Sanat evinde açıldı. Açılış Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, KOU Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür V. Doç.Dr. Ali Poyraz Gürson, Md. Yrd Yekta Özkan, Md. Yrd. Ceyhun Konak, El Sanatları Bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. Mine Can, katılımcı akademisyen ve sanatçılar ile basın mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yağlıboya resim, fotoğraf, tasarım, seramik ve el sanatı eserlerin sergilendiği sergi 25 Kasım 2016 saat 16:00'a kadar açık kalacaktır.

Etkinlikler

15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO El Sanatları Bölümü Öğretim Üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Nilgün ŞENER, 13 Nisan 2018 tarihinde "15 NİSAN 2018 DÜNYA SANAT GÜNÜ" nedeniyle Kocaeli Tarihi Tren Garı'nda açılacak olan karma sergide yer alacak. Dünya Sanat Gününü kutlama, farklı tatları, farklı anlatım dillerini ve farklı sesleri bir araya getirerek sanatın zenginliğini paylaşmak hedefi ile açılacak olan "COEXIST-BİRARADA Karma Sergi"nin açılış kokteyli 13 Nisan 2018 Cuma Günü Saat 18 00 de yapılacaktır.

13 Nisan

Seramik Teknoloji Eğitimi ve Torna Çalıştayı

Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik Atölyesinde Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçıları ve Seramik Sanatçıları Efsane Mehmet Yıldırım, İsmail Tekin ve Seramik Torna Sanatçısı Rad El Safi tarafından gerçekleştirilecek çalıştaya tüm akademik, idari personel ile öğrencilerimiz davetlidir.

12 Mart

TÜM ETKİNLİKLER